top of page

İnci Bölük

ICF ACC Coach& Professional Trainer

Kendi Duygusu ile Hemhal Olmayan Başkasının Duygusunu Anlayabilir mi?

  • LinkedIn
  • Instagram
image_123650291 (3).JPG

İNCİ BÖLÜK KİMDİR?

1982 Yılında İstanbul'da hukukçu bir baba ve öğretmen bir annenin kızı olarak dünyaya geldim. Önce Kadıköy Anadolu Lisesi ve Maarif Koleji ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümünü Bitirdim. 2005 yılında bir beyaz yakalı olarak iş hayatına başladım ve 8 yılı Unilever Türkiye olmak üzere 14 yıl ticari pazarlama, satış, global projeler gibi alanlarda yöneticilik yaptım. 

 

2016 yılında kendi duygumu anlamak ve hayat amacımı keşfetmek için çıktığım Koçluk yolculuğuna CTI’da başladım (co-active training institute). 2018 yılında Türkiye’nin en iyi psikiyatrlarından birinin liderlik ettiği Kendine Bakma Akademisine ortak ve danışman olarak katıldım. 3 yıl  Kendine Bakma Akademisi’nde kurumsal firmalara kurum kültürü ve kültür dönüşümü projeleri yanında insan odaklı kurumsal iç iletişim projelerini kurgulamak ve uygulamak noktasında danışmanlık yaptım. Bu esnada bireylere koçluk vermeye devam ettim. Koçluk alanındaki yetkinliğimi daha da geliştirmek ve  Gestalt kuramının koçluk disiplinine yansımasını pratik edebilmek için Gestalt Practicum’a devam ettim.

 

CTI'dan sonra koçluğa farklı bir bakış açısı daha katmak adına UK Coaching Academy ile koçluk adına 2. okuldan mezun oldum. Bakış açımı zenginleştirmek ve koçluk kaslarımı güçlendirmek için Adler’den Profesyonel Koçlar için Nörobilim ve Transaksiyonel Analiz sertifikalarını alarak bu mesleği hakkı ile yapmak için gerekli bulduğum eğitim ve sertifikasyonları tamamladım. 2023 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonun Profesyonel Koç olabilmek ve Koçluğu Meslek olarak yapabilmek için öngördüğü ACC Koçluk Ünvanını  ICF' in sunduğu şartları tamamlayarak ve Ünvanlama Sınavını başarı ile geçerek aldım. Yolculuğuma her gün koçluk tekniklerimin bulunduğu çantama yeni teknik ve bilgiler ekleyerek devam ediyorum.

Bir Nörobilim Koçu olarak insanın zihin yapısı ve bakış açısı, Transaksiyonel Analiz koçu olarak ise ilişki yönetimi üzerine özellikle girişimciler, beyaz yakalılar ve kariyer hayatında bir üst basamağa çıkmak isteyenlerle birlikte çalışıyorum. Yaşamınızda  bir değişim başlatmak ancak buna nereden başlayacağınızı saptamak noktasında zorlanıyorsanız, kendi yolunuzu kendi gerçeğinizle yüzleşerek bulmak ve yolculuğunuzu dizayn etmek için bana ulaşabilirsiniz.

Sertifikalar:

  • Harvard X Building Personal Resilience: Managing Anxiety& Mental Health

  • Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ACC Ünvanlı Koç

  • CTI Koçluk 

  • UK Coaching Academy Koçluk

  • Gestalt Practicum

  • Adler Koçlar için Nörobilim Programı

  • Adler Koçlar için Transaksiyonel Analiz Programı

  • Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Üye Koç

harvard sertifika- resilience.png
ICF ACC Sertifikası
Nörobilim Sertifikası 2023
UK COACHING KOÇLUK SERTİFİKASI
CTI Koçluk Sertifikası
Adler Transaksiyonel Analiz Sertifikası
ICF ÜYE

Koçluk Seansı için Bana Ulaşın

Thanks for submitting!

bottom of page